Günün Yorgunluğunu ve Stresini Atacaksınız

Termal & SPA -

Paris İda Dağının Eteğinde Altın Elmayı Aphorodit'e uzattı…Adrina Termal Health & SPA Hotel'nın  felsefesi binlerce yıllık bu efsaneye dayanıyor.Siz de tanrıların ve tanrıçaların evinde; biraz şımartılmak istemez misiniz?5000 m2 alan üzerine kurulu iki katlı merkezimizde termal ve Spa uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.

SPA Uygulamaları -

Termal havuzlar, fitness, tekli ve çiftli masaj odaları, cilt analizi ve bakım odası, relaxing, aromaterapi, buhar odaları, saunalar, Türk hamamları ( ılıklık ve soğukluk bölümü ile ) bitki banyoları

Terapiler ve Bakımları -

Kese & köpük masajı, klasik masaj, derin doku masajı, aromaterapi masajı, lenf direnaj, bali masajı, thai masajı, havai lomi lomi masajı, spor masajı, taş masajı, bal bakımı, refleksoloji, hint baş masajı Türk hamamında kahve pilingi, deniz tuzu pilingi, yosun bakımı, çamur bakımı, genel yüz ve vücut bakımları, aromaterapi ve bitki banyoları, çamur banyosu ve süt banyosu

Termal Uygulamalar -

Antik çağlardan bu yana şifa dağıtan Güre Termal suyu; banyo ve solunum kürü olarak kullanılması durumunda özellikle kronikleşmiş pek çok hastalığı tedavi edici niteliktedir.

Banyo Kürü Kullanımı -

Inflamatuar romatizmal hastalıkların (romatoid artrit,ankilozan spondilit) kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noniflamatuar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit,travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıkları tedavisinde, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılır.

Alanlar -

1 adet bayan termal havuz, 1 adet karma termal havuz, 2 adet terapi havuzu, 2 adet egzersiz havuzu, 2 adet çocuk havuzu, 2 adet jakuzi ve 35 adet sıra banyosu

REZERVASYON YAPIN

Antistres Masajı

Kasları ve özellikle sinir sistemini rahatlatan bir masajdır. Baş, boyun, sırt ve arka bacaklara yavaş ve ritmik olarak yapılmaktadır. Kullanılan özel anti-stres masaj yağı ile vücut üzerindeki gerilim kaybolur.

REZERVASYON YAPIN

Aramoterapi Banyo

Aromatik yağlarla (lavanta, yasemin vb.) zenginleştirilmiş ılık tuzlu su banyosu ritüeli ile inanılmaz derecede rahatlamanın yanısıra birçok fayda da elde edeceksiniz. Tuzlu suyun içindeki mineraller kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki toksinlerin atılımını kolaylaştırır ve stresi azaltır. Magnezyum desteği sayesinde uykusuzluk problemi azalır. Artrit ağrıları azalır. Sedef rahatsızlığında, egzemada ve yara ve kaşınmalarda yüksek oranda iyileşme görülür.

Aromaterapi Masajı

Eski Çin, Mısır ve Hint uygarlıkları döneminden günümüze kadar gelen bu yöntem özel bitkilerden elde edilen saf aroma yağları ile uygulanmaktadır. Hem zihinsel hem de fiziksel yararları bulunmaktadır. Çeşitli bitkilerden elden edilen bu uçucu öz yağların insanların bedeni üzerinde oldukça pozitif etkileri vardır. Sakinleştirici, canlandırıcı, toksin atıcı, ağrı giderici, hücre yenileyici, uyarıcı ve kas gevşetici etkilerinin yanı sıra uyku bozuklukları gibi sağlık problemlerinin tedavisinde de destekleyici alternatiflerden tercih edilmektedir.

Bal Bakımı

Öncelikle iyi bir nemlendirici olan bal, cildi çok iyi bir şekilde temizleme özelliğine de sahiptir. Birçok güzellik kremi içinde yer alır. Bal her zaman için cilde iyi gelir. Hem doğal antibiyotik özelliği vardır. Hem de vitamin, mineral ve protein kaynağıdır. İçinde aynı zamanda meyve asitleri olan bal cildi arındırır. Özündeki elementler hücre yeniler. Manganez, magnezyum ve silisyum ten için çok ideal minerallerdir. 20-25 dakika süreyle yüzde kalan bal maskesi en iyi kremden bile etkilidir. İçinde birçok vitamin mineral ve antioksidan olan balın güzellikteki yararı maskeden hemen sonra ortaya çıkar. Tabi doğal, katıksız bal olması şartıyla.

Bal Masajı

Bilinen en eski Tibet terapilerinden olan bal masajı tam anlamı ile bir mucizedir. Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına iyi gelen bal terapi; fiziksel ve zihinsel yorgunluk, uyku bozukluğu gibi rahatsızlıkları engelleyici iyi bir metottur. Bal masajı vücuda zindelik ve sağlık, cilde ise güzellik ve canlılık veren komple bir bakımdır. Bal masajı özellikle bel ve boyun fıtıklarında yardımcı tedavi olarak kullanılır.

REZERVASYON YAPIN

Bali Aromaterapi Masajı

Yumuşak ve efektif Bali masaj teknikleri uygulanırken, tropik masaj yağları ile vücudunuz ile birlikte ruhunuz da rahatlar. Günlük stresten uzaklaşmak ve yenilenmek için yumuşak bir masajdır.

Bali Masajı

Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini; tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağan üstü bir rahatlama elde edilir.

Bronz Masajı

Her geçen gün yeni bir faydası keşfedilen çikolatayla ilgili son keşiflerden biriyse cilt üzerindeki olumlu etkileri. Örneğin bitter çikolatada bulunan kakao cildinizin dokusunu güzelleştiriyor kan akışını düzenliyor. Hatta güneş ışıklarının zararlı etkilerine karşı cildinizi belli bir ölçüde korumaya da yardımcı. Çikolatanın içeriğindeki kakao yağı çok iyi bir nemlendirici, çikolata cildi yumuşatmakla kalmıyor derin olmayan kırışıklıkları giderebiliyor.

Derin Doku Masajı

Derin bağ dokusu masajı vücuttan toksin atımında çok etkin bir terapi tekniğidir. Bedendeki toksin maddeler derin dokulara ve kaslara yerleşir; kasların ağrımasına, yorgunluk hissine sebep olur. Derin bağ doku masajı zamanla oluşmuş gerginlik ve düğümlenmelerin çözümlenmesinde etkilidir. Bu teknik ile kan dolaşımını düzenleyerek en derinde bulunan kaslara kadar ulaşılır. Derin doku masajı özellikle artrit, eklem ağrıları, tutulmalar… gibi çeşitli sorunlar yaşayan; kronik ağrıları olan ve aktif olarak spor yapan kişilere tavsiye edilir. Enerji akışının engelenmesi sonucunda kişi kendini daha canlı ve aktif hisseder.

REZERVASYON YAPIN

Geleneksel 4 El Bali Masajı

2 Uzakdoğulu terapist tarafından uygulanan ve Shiatsu, Thai, Hawai, Bali gibi 4 farklı masaj türünün temel prensiplerini bünyesinde barındıran farklı bir masajdır. Masaj süresince uygulanan her bir hareketle, kendinizi daha önce hiç tecrübe etmediğiniz tarzda bir keyfin ve rahatlığın kollarında bulacaksınız.

Hint Baş Masajı

Çampisaj, 5000 yıldır Hindistan’da uygulanan “yaşam bilimi”olan Ayurveda’nın içinden doğmuştur. Ayurveda felsefesine göre, sağlıklı bir beden için masajın iki önemli rolü vardır: Hücre ve dokuların beslenmesi, bedenin toksinlerden arınması. Çampisaj üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik özyağlarla uygulanan; özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.

Kahve Peeling

Yıllardır severek içtiğimiz ata mirasımız olan ve faydaları bitkisel sağlık uzmanları tarafından defalarca belirtilen Türk kahvesini artık peeling aracı olarak kullanıp yüz soyma işlemimizi yapabileceğiz. Bunun için biraz zeytinyağı ve yeni içtiğiniz kahvenizin telvesi yeterli. Yüzünüzdeki ölü hücrelerden kurtulmak ve toksinleri atmak için kullanabileceğiniz bu tarif çok hoşunuza gidecek. Siyah noktaların ve izlerin yok olmasını da sağlar.

Kese Köpük Masajı

Ciltteki ölü derileri atarak deriden toksin atılımını kolaylaştırır. Türk hamamı geleneğindeki ilk aşamayı oluşturan ‘kese’, vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için tatbik edilir. Kese, derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksin maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir. Köpük Masajı ise; vücudun doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle kaplanması ve bu köpük yardımıyla yapılan eşsiz rahatlatıcı masajdır.

REZERVASYON YAPIN

Kese

Vücuttan ölü derinin atılmasıyla cildinizdeki gözenekler açılır ve hücrelerin nefes alması sağlanır. Akne oluşumu engellendiği gibi vücuttan toksin atımı da gerçekleşmektedir.

Klasik İsveç Masajı

Klasik Masaj tekniklerinin kullanıldığı tüm vücut masajı ile bedeniniz günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulur, rahat ve keyifli bir ortamda kendinizi zinde ve dinlenmiş hissedersiniz.

Köpük Masajı

Vücudun doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle kaplanması ve bu köpük yardımıyla yapılan eşsiz rahatlatıcı masajdır.

Lenf Drenaj Masajı

Cilt hastalıklarının tedavisinde, ameliyat öncesi şişkinlik ve cerrahi operasyon sonrası ödem oluşumunda; hamilelik çizgilerinin giderilmesinde yoğun olarak başvurulan etkili bir uygulamadır.

REZERVASYON YAPIN

Lomi Lomi

Hawai dilinde, masaj anlamına gelen "Lomi Lomi" bir veya birden fazla terapist tarafından yapılan yumuşak Hawai Masajıdır.

Refleksoloji

Ayakaltında bulunan organ yansımalarına yapılan masaj ile sorun olan bölgelerin rahatlatılmasını sağlar. Refleksoloji, vücuttaki birçok rahatsızlığı iyileştirmek ve psikolojik rahatlama sağlamak üzere ayaklar üzerinde yapılan bir masajdır. Ayaklar ve eller tüm vücudun aynaları olarak kabul edilir. Ayakların altında belirli noktalara yapılan etkili baskılar sayesinde tüm bu noktalarla bağlantılı vücut organları üzerinde enerji verici ve iyileştirici bir masaj yapılmış olur.

Sıcak Taş Terapisi

Çökelti ve volkanik aktiviteler sonucunda oluşan jeolojik taşların ısıtılarak vücutta belli noktalar üzerine yerleştirilmesi ile uygulanan bu eşsiz terapi, beden üzerinde enerji merkezlerini uyararak kalp atış sıklığını yükseltir; dokulara esneklik sağlar, solunumu hızlandırarak hücre metabolizmasında transfer edilen oksijen miktarını artırır ve enerji desteği sağlar.

Spor Masajı

Spor masajı atletlere yönelik bir vücut çalışması biçimidir. Yaralanmaları önlemeyi, atletik faaliyetler için vücudu hazır hale getirmeyi ve en iyi durumda tutmayı sağlamak ve atletleri idmanın yorgunluğu ve yaralanmalardan kurtarmaya yardımcı olmak için kullanılır. Spor masajının üç temel biçimi mevcuttur: aktivite öncesi masaj, aktivite sonrası masaj ve bakım masajı. Spor masajının her türü farklı masaj tekniklerini kullanır. Öfrelaj, avuçlar ya da baş parmaklarla uygulanabilen hafif bir vurma şeklidir.

REZERVASYON YAPIN

Süt Banyosu

Süt; çok eski yıllardan bu yana güzellik için kullanılır. Cildi yumuşatır nemlendirir ve elastikiyet kazandırır. Sütün içinde bulunan laktik asit; cildin en üst tabakasında etkilidir. Cildi derinlemesine temizlerken ölü derilerden arındırarak pürüzsüz bir görünüme kavuşması için yardımcı olur. Süt banyolarından hemen sonra cilt parlar rengi canlanır ve esnekliği artar. Ayrıca sütün içeriğindeki yağlar cildinizi besler.

Thai Masajı

Geleneksel biçimiyle Nuad Bo-Rarn olarak da bilinen Thai(Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir. Thai masajı akupresür, yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir. Masaj, Thai uygulamasında "sen” denilen vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşur.

Baş ve Yüz Masajı

Baş ağrılarına iyi gelir, cildin daha canlı görünmesini sağlar. Üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi ve saçlara uygulanan, aromatik öz yağlarla zenginleştirilmiş, özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran eşsiz bir masajdır. Zihni dinlendirerek rahatlatır ve anti – stres etkisi sayesinde baş ağrılarının tedavisinde etkin rol oynar.